Bardziej samodzielni

Dzieci, które przechodzą na kolejny etap edukacji stają się jednocześnie bardziej samodzielne. Jest to ze sobą silnie powiązane i silnie skorelowane, dlatego też warto wspierać w tym dorastaniu i dojrzewaniu swoje pociechy.
Na pierwszym etapie nauki szkolnej, dziecko jest bardzo mocno otoczone opieką i troską nie tylko rodzica, ale również nauczyciela. Jest jedna pani, czy jeden pan, który uczy wszystkiego, zna dzieci i zajmuje się nimi praktycznie co dzień, przez cały dzień. Dzięki temu, dziecko przywiązuje się do takiego nauczyciela i czuje się z nim bezpiecznie.
W kolejnym etapie, mimo, że dzieci mają wychowawcę klasy, to jednak każdego przedmiotu uczy ktoś inny. I choć tych przedmiotów jest w sumie nie wiele, nie ma ich dużo, to jednak nauczyciele się zmieniają i dziecko musi sprostać wymaganiom każdego z nich, nie tylko jednego.
Jest to dla dziecka ogromne wyzwanie adaptacyjne, ale jednocześnie uczy go właśnie samodzielności i odpowiedzialności, która będzie mu potem bardzo potrzebna w przyszłości w dorosłym życiu.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Jak ćwiczyć mózg

    Jak ćwiczyć mózg? Mózg jest najważniejszym i najbardziej skomplikowanym organem w organizmie człowieka. Odpowiada za wiele istotnych funkcji życiowych, jak i za pracę innych organów. Dzięki niemu mamy umiejętność odbioru wrażeń zmysłowych, nauki, mowy, poruszania się czy też odczuwania emocji. Jeśli chcesz utrzymać go w świetnej kondycji, powinieneś o niego odpowiednio zadbać. Czytając poniższe wskazówki,…

    Read more
  • Kurs osteopatii

    Kurs osteopatii Czym jest osteopatia? Kto powinien skorzystać z kursu osteopatii? Najprościej można powiedzieć, że osteopatia to metoda, w której poprzez badanie manualne stawia się diagnozę i leczy osoby chore. Osteopatia pomaga w leczeniu stanów zapalnych tkanek, rwy kulszowej, bólu kręgosłupa, a także stanów depresyjnych, lękowych i zespołów psychosomatycznych. Na czym polega kurs osteopatii? W…

    Read more