Geologia inżynierska

Kierunek: geologia inżynierska
W dobie szybkiego rozwoju technologii budowlanych geologowie odgrywają bardzo ważną rolę. Dlatego też studia na kierunku geologia inżynierska to świetny pomysł dla każdego, kto interesuje się zarówno samą geologią, jak i budownictwem czy przemysłem wydobywczym. Studia te przygotowują do pracy w firmach oraz przedsiębiorstwach geologicznych i górniczych. Istnieje również możliwość zatrudnienia w placówkach badawczych oraz ośrodkach administracyjnych, gdzie wydawane są pozwolenia np. na eksploatację złóż kopalnych. Sporządza się tam także przeróżne opracowania dla planowanych projektów budowlanych. Pomysłów na przyszłe miejsce pracy jest wiele, a obejmują one również możliwość założenia własnej działalności i współpracy z innymi firmami oraz przedsiębiorstwami.

Geologia inżynierska to idealny kierunek dla przyszłych studentów, którzy interesują się fizyką, matematyką, geografią, a także chemią – te bowiem przedmioty maturalne są punktowane przy naborze na wspomniane studia. Sama nauka jest bardzo ciekawa i obejmuje dużo zajęć praktycznych, od ćwiczeń w laboratorium aż różnego rodzaju warsztaty. Wiedza nabyta w czasie studiów dotyczy zróżnicowanych tematów, w tym geologii, hydrogeologii, geodezji oraz mineralogii.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Kurs osteopatii

    Kurs osteopatii Czym jest osteopatia? Kto powinien skorzystać z kursu osteopatii? Najprościej można powiedzieć, że osteopatia to metoda, w której poprzez badanie manualne stawia się diagnozę i leczy osoby chore. Osteopatia pomaga w leczeniu stanów zapalnych tkanek, rwy kulszowej, bólu kręgosłupa, a także stanów depresyjnych, lękowych i zespołów psychosomatycznych. Na czym polega kurs osteopatii? W…

    Read more
  • Eksperckie granice Każdy autor z pewnością kiedyś zastanawiał się jaki poziom reprezentują tworzone przez niego prace. Czy jest tylko przeciętny? A może zdobyta wiedza pozwala mu już na pisanie artykułów eksperckich? Tu właśnie pojawia się kluczowy termin – fachowiec, czy też profesjonalista. Kto z czystym sumieniem może się tak określić i jak daleko sięgają eksperckie…

    Read more