JAZON

W mieście Jolkos władał pobożny Ajzon, którego brat Pelias wiecznie knuł przeciwko niemu, aż w końcu zebrał swoją własną armię i pozbawił go tronu. W tym właśnie czasie Ajzonowi urodził się synek Jazon, ale rodzice jego dowiedzieli się, że nowy władca chce go zabić, (aby nigdy nie upomniał się o tron ojca) i rozgłosili, że wkrótce po urodzeniu zmarł. W nocy wierna służąca odniosła niemowlę do centaura Chejrona na wychowanie. Ten półbóg wychowywał go bardzo mądrze do dwudziestego roku życia, że Jazon wyrósł na bardzo dobrego, pobożnego i prawego młodzieńca, nie wiedząc nic o swoim pochodzeniu.
Gdy dorósł, podziękował swojemu opiekunowi za wszystko i ruszył w świat. Pewnego dnia przeniósł na plecach pewną staruszkę na drugi brzeg rzeki. Zrobił to z dobrego serca, o czym przekonała się Hera, bo to ona była pod postacią kobieciny i od tej chwili starała się zawsze opiekować Jazonem.
Jazon był zadowolony z życia, młody silny i cały świat stał przed nim otworem?, gdy tak sobie wędrował, nie zauważył, że zgubił jeden sandał w mule rzeki?

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Hologramy semestralne

    Czym są hologramy semestralne? Przed rozpoczęciem „właściwego” studiowania, student ma do załatwienia wiele formalnych spraw. Jedną z nich jest złożenie wniosku i odebranie legitymacji studenckiej. Legitymacja taka sama w sobie pełni wiele różnych funkcji, jednak podstawową jest zaświadczanie o tym, że jej posiadacz jest studentem uczelni wyższej. Za pomocą legitymacji studenckiej, student może uzyskiwać zniżki…

    Read more
  • Kampanie dla influencerów

    Gdzie można szukać influencerów? Najprostszym sposobem na znalezienie influencera do współpracy jest po prostu samodzielne przeglądanie social media, wynajdywanie jakichś ciekawszych i pasujących do firmy kanałów, a następnie kontaktowanie się z twórcami i wysyłanie do nich zapytań o ewentualną współpracę. Można też skorzystać z wygodnych usług różnych agencji i platform, które same zrzeszają różnych wirtualnych…

    Read more