Pisanie artykułów eksperckich

Eksperckie granice
Każdy autor z pewnością kiedyś zastanawiał się jaki poziom reprezentują tworzone przez niego prace. Czy jest tylko przeciętny? A może zdobyta wiedza pozwala mu już na pisanie artykułów eksperckich?

Tu właśnie pojawia się kluczowy termin – fachowiec, czy też profesjonalista. Kto z czystym sumieniem może się tak określić i jak daleko sięgają eksperckie granice?

Zdaje się, że wiedza to klucz do rzetelnych artykułów i wszystkich innych tekstów pisanych. I na pewno w jakimś stopniu tak też jest, ale czasem nawet wiedza bywa bezużyteczna. Przecież pianista nie stworzy z marszu cudownej rozprawy na temat astronomii, i odwrotnie nawet najbardziej godny następca Kopernika nie opracuje nowego systemu notacji muzycznej. Nasuwa się więc logiczny wniosek, że nawet posiadając ogromną wiedzę, nie możemy być ekspertem totalnym.

Taka refleksja ubliża najbardziej samym twórcom, gdyż płynie z niej kolejne przesłanie. Mianowicie granice miana eksperta wyznaczane są w pierwszej kolejności przez zapotrzebowanie na teksty eksperckie, a nie wiedzę, talent czy umiejętności. Pisarze mogą w tej sytuacji jedynie dzielnie poszukiwać artykułów w swoich własnych niszach.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Agencja influencerów

    Agencja influencerów – jak podjąć współpracę z influencerem? Na czym polega influencer marketing? Twórcy internetowi gromadzą wokół siebie zaangażowaną społeczność osób, które posiadają podobne zainteresowania i prowadzą zbliżony styl życia. Dzięki temu mają duży wpływ na decyzje zakupowe swoich odbiorców. Influencer marketing polega na wykorzystywaniu influencerów do różnego rodzaju kampanii reklamowych. Publikując treści w swoich…

    Read more
  • Praca w szkole – jak rozwijać swoje skrzydła? Praca w szkole może dawać wiele satysfakcji oraz radości, lecz również powodować czasem frustrację lub nadmierne zmęczenie. Bardzo ważne jest więc poszukiwanie całkiem nowych metod działania między innymi poprzez branie udziału w różnego rodzaju warsztatach i kursach. Szkolenia dla nauczycieli z certyfikatem mogą okazać się niezwykle pomocne…

    Read more