Portal biologiczny

Portal biologiczny może być potężną kopalnia wiedzy. Można dowiedzieć się na nim wielu różnych, ciekawych rzeczy nie tylko o organizmach ludzkich i zwierzęcych czy roślinnych, ale tez zjawiskach astronomicznych, geologicznych. Chciałam jednak skupić się na opisaniu wykorzystania lasera w Kosmosie, gdyż robi duże wrażenie gadżety dla dorosłych.
Laser umożliwia mierzenie odległości sięgających wielu kilometrów z milimetrową precyzją. Na przykład pracownicy Politechniki Warszawskiej skonstruowali i zbudowali urządzenie, dzięki któremu mogli zmierzyć wysokość sztucznego satelity na orbicie o wysokości 2000 kilometrów z dokładnością do 8 milimetrów. Dodatkowo taki laser umożliwia ciągły pomiar zmiennej odległości Księżyca. W łączności i nawigacji lotniczej stosowany jest promień laserowy, potrafiący przenosić równocześnie tysiące rozmów telefonicznych i programów radiowych i telewizyjnych.
Laser przyczynił się także do kradzieży – w 1980 roku obrabowano bank za jego pomocą. W londyńskim banku Holborn Circus wycięto laserowym promieniem zamki sejfów.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Szkolenia sprzedażowe – tak nauczysz się trafiać do klienta! Praca w handlu z pozoru wiąże się z umiejętnością sprzedaży – to wydaje się być zawarte w definicji takich zawodów. W rzeczywistości jednak nie istnieje coś takiego, jak jedna i niezmienna umiejętność sprzedaży albo szczególny talent, którego części z nas brakuje. Jeśli pracujesz w handlu, ale…

    Read more
  • Liceum zaoczne Warszawa

    Informacje o liceach zaocznych Informacje na temat liceów zaocznych mogą nas interesować pod wieloma względami. Pierwszym z nich jest teoria, kiedy to tylko hobbistycznie chcemy się dowiedzieć, jakie licea zaoczne funkcjonują w naszym mieście. Drugą opcją jest praktyka, kiedy to już w praktyce chcemy złożyć podanie o przyjęci do tej szkoły, bo zdecydowaliśmy się na…

    Read more