Przepisywanie nagrań

Po co przepisywać nagrania?
Przepisywanie nagrań nazywane jest inaczej transkrypcją, a osoba, która zajmuje się przepisywaniem nagrań, to transkrybent. Do jego zadań należy uważne odsłuchanie treści i bardzo dokładne ich spisanie. Wydaje się to banalnie proste, jednak w rzeczywistości w swojej pracy transkrybent nierzadko musi mierzyć się z materiałami nagranymi w słabej jakości, takimi posiadającymi zakłócenia czy utrudniające odsłuch dźwięki w tle.
Transkrypcja nagrań wymaga od przepisującego doskonałej znajomości zasad języka polskiego oraz poprawnej pisowni i interpunkcji. Bardzo istotna jest zdolność szybkiego pisania na klawiaturze komputera. Każdemu transkrybentowi przyda się też cierpliwość oraz umiejętność skupienia się na jednej rzeczy przez dłuższy okres czasu.
Jakie są zalety przepisywania nagrań? Jeżeli nasze nagranie chcemy umieścić w sieci i zależy nam na zasięgach oraz docieraniu do szerokiego grona odbiorców, zainteresowanych tematem, jaki poruszamy, odpowiednie użycie słów kluczowych i konstruowanie treści zapewni nam lepszą widoczność w wyszukiwarce Google. Same treści dźwiękowe wciąż nie są indeksowane przez roboty Google. Dlatego transkrypcja nagrania, która stanowi unikalną treść, może znacząco podnieść naszą pozycję w wynikach wyszukiwania najpopularniejszej wyszukiwarki świata.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Przedszkole Wilanów

    Przedszkole Wilanów Wszyscy rodzice na pewnym etapie życia swojego dziecka powinni zdecydować o tym, do jakiego przedszkola pójdzie ich dziecko. Z jakiegoś powodu bowiem nie możemy zostawić dzieci w domu. Najczęściej tym powodem jest nasza praca, albo to, że nie możemy zorganizować innej opieki. Warto więc namówić dziecko na takie rozwiązane – tym bardziej, że…

    Read more
  • Szkolenia interpersonalne

    Szkolenia interpersonalne — czyli jak zrozumieć innych i być zrozumianym Pomimo ułatwionego kontaktu z innymi ludźmi, większość z nas posiada problem w komunikacji. Często nie tylko źle interpretujemy komunikat rozmówcy, ale również sami nie potrafimy wyrazić się w sposób zrozumiały dla naszego odbiorcy. Jak temu zaradzić? To proste. Z pomocą przychodzą nam szkolenia interpersonalne. W…

    Read more