Szkolenia dla bezrobotnych

Podniesienie kompetencji kluczem do podbicia rynku pracy

Poszukiwanie wymarzonego etatu bywa bardzo frustrującym doświadczeniem. Z jednej strony w internecie roi się od ofert pracy, z drugiej zaś wymagania stawiane kandydatom często przewyższają kompetencje poszukującego zatrudnienia. Jak więc odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy? To proste – trzeba dostosować swoje kwalifikacje do sytuacji rynku pracy.
Jak głosi stare porzekadło: na naukę nigdy nie jest za późno. Szukając pracy warto więc zorientować się jakie szkolenia dla bezrobotnych są dostępne w mojej okolicy. Takie kursy doszkalające organizują instytucje rynku pracy, m.in. powiatowe urzędy pracy w każdym większym mieście, ochotnicze hufce pracy. Szkolenia dla bezrobotnych bardzo często są bezpłatne – finansują je samorządy lub europejski fundusz społeczny. Dobór kursu poprzedzają niekiedy indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym – specjalista po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z poszukującym pracy ocenia predyspozycje zawodowe i pod tym katem kieruje na konkretne szkolenia zawodowe seks anonse.
Sektor prywatny także oferuje bogatą ofertę kursów. Organizowane przez firmy szkolenia dla bezrobotnych są co prawda płatne, jednak często wachlarz usług wykracza poza to, co dostępne w instytucjach publicznych. W trakcie kilkudniowego kursu można nabyć umiejętności obsługi kasy fiskalnej, nauczyć się wizażu lub zdobienia paznokci, zagłębić tajniki kadr i płac.
Podniesienie kwalifikacji poprzez kursy i szkolenia zwiększa atrakcyjność kandydata w oczach potencjalnego pracodawcy dlatego warto zainwestować w siebie – z pewnością przyniesie to oczekiwane owoce.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Liceum wieczorowe Warszawa

    Jak pogodzić sport, z nauką ? Ostatnia klasa podstawówki, tyle czasu na to czekałaś. Masz już serdecznie dosyć swojej miejscowości i tych samych nauczycieli od 8 lat. Ponadto nauka to nie jest Twoje ulubione zajęcie, za to piłka siatkowa to jest, to co kochasz. Czujesz, że musisz coś zmienić. Marzy Ci się wyjazd do innego…

    Read more
  • Pisanie pracy inżynierskiej

    Wykształcenie jest w życiu bardzo ważne Jak wiadomo, odpowiednie wykształcenie zawsze jest dla nas szansą na to, aby w przyszłości pracować w takim zawodzie i w takim miejscu pracy, o jakim zawsze marzymy. Aby jednak było to możliwe, najpierw musimy poświęcić nasz czas na naukę. Po zdaniu matury trzeba wybrać się na studia i aby…

    Read more