Szkolenie z asertywności

Szkolenie z asertywności – jak nauczyć się być asertywnym?
Asertywność to (obok empatii) podstawowa umiejętność wchodząca w skład inteligencji emocjonalnej. Czym tak naprawdę jest asertywność? To posiadanie i pozbawiona agresji umiejętność wyrażania własnego zdania i emocji, które nie narusza granic naszych oraz innych osób. Asertywność to także obrona własnych praw w różnych sytuacjach społecznych.
Asertywne osoby mają jasno określone cele, potrafią kontrolować swoje emocje i nie poddawać się manipulacjom oraz presji innych osób. To umiejętność nabyta, którą może posiąść każdy z nas. Warto zapisać się na szkolenie z asertywności, podczas którego przy pomocy specjalisty rozwiniesz swoje kompetencje w tym obszarze.
Szkolenia z asertywności zazwyczaj podzielone są na kilka obszarów, wśród których znajdziemy takie zagadnienia, jak identyfikacja i obrona własnych granic, potrzeb i wartości, asertywna komunikacja, asertywności w sytuacjach konfliktowych czy radzenie sobie z trudnymi emocjami.
Techniki asertywności wymagają indywidualnych ćwiczeń również pomiędzy zajęciami, co pozwala na szybsze osiągnięcie pożądanych rezultatów. Dobrą informacją jest fakt, że każdy z nas może nauczyć się asertywności i wdrożyć asertywne zachowania do swojego życia.
Bardzo istotne jest, by kolejne spotkania w ramach szkolenia odbywały się w przyjaznej atmosferze, która pozwoli kursantom poczuć się bezpiecznie i w pełni komfortowo.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Praca w szkole – jak rozwijać swoje skrzydła? Praca w szkole może dawać wiele satysfakcji oraz radości, lecz również powodować czasem frustrację lub nadmierne zmęczenie. Bardzo ważne jest więc poszukiwanie całkiem nowych metod działania między innymi poprzez branie udziału w różnego rodzaju warsztatach i kursach. Szkolenia dla nauczycieli z certyfikatem mogą okazać się niezwykle pomocne…

    Read more
  • Jak ćwiczyć mózg

    Jak ćwiczyć mózg? Mózg jest najważniejszym i najbardziej skomplikowanym organem w organizmie człowieka. Odpowiada za wiele istotnych funkcji życiowych, jak i za pracę innych organów. Dzięki niemu mamy umiejętność odbioru wrażeń zmysłowych, nauki, mowy, poruszania się czy też odczuwania emocji. Jeśli chcesz utrzymać go w świetnej kondycji, powinieneś o niego odpowiednio zadbać. Czytając poniższe wskazówki,…

    Read more